Topiæ je kazao da se u Bosni i Hercegovini svi bavimo politikom i da je to u ovim uvjetima nemoguæe izbjeæi, ali smatra da je sve i previše ispolitizirano i da graðani moraju zauzeti stav da politika nije kljuèna stvar u životu.
"Svi mi znamo o èemu je ovdje zapravo rijeè. Kao i u prethodnim godinama sve se vrti oko 'fotelja'. Èast izuzecima, ali je to u principu to. Ako vas nema u vlasti u naredne èetiri godine, vi ništa ne znaèite i to je vrlo jasno", dodao je Topiæ.
Kada je u pitanju ugroženost Hrvata u BiH, Topiæ je stava "da smo svi ugroženi".
"Ako èovjek nema posla, nema uvjete za normalan život, onda je ugrožen. Jasno je da Hrvati nemaju politièku ravnopravnost, ali to je zadatak politièara da to riješe. 'Napredak' djeluje i pokazuje da ovdje može živjeti kao hrvatsko društvo. To je vrlo važno za BiH jer imamo na djelu puno radikalizma i ekstremizma, a mi s tim nemamo nikakvih problema", kazao je Topiæ.
"Napredak" je otvoren za sve ljude, potcrtao je Topiæ i dodao da u svom èlanstvu ovo društvo ima i Srbe i Bošnjake i sve ostale.
"Politièari su uspjeli kreirati dojam da mi ne možemo živjeti zajedno, da smo neprijatelji. To naprosto nije tako", rekao je Topiæ.
FENA
Autorska prava na objavljeni sadržaj polaže HKD Napredak. Preuzimanje teksta, fotografija i/ili izjava iz ovog teksta dopušteno je isključivo uz navođenje HKD Napretka-a kao izvora uz direktnu poveznicu na izvorni sadržaj na hkdnapredak.com te uz poštivanje integriteta izvornog sadržaja. Više informacija pronađite u Općim uvjetima korištenja.






