U četvrtak, 28. siječnja 2016. u 19 sati u prostorijama Hrvatske paneuropske unije (Jurišićeva 1a/I – Zagreb) bit će održana tribina „Bosna i Hercegovina između Daytona i Bruxellesa“.
Uvodničari na tribini bit će počasni predsjednik Paneuropske unije Bosne i Hercegovine mons. prof. dr. Franjo Topić i predsjednik Vanja Gavran, a tribinu će voditi predsjednik Hrvatske paneuropske unije prof. dr. Pavo Barišić.
Bosna i Hercegovina 20 godina nakon potpisivanja Daytonskog mirovnog sporazuma još uvijek ima dosta neriješenih temeljnih problema koji joj onemogućavaju biti samoodrživom zemljom i uređenim društvom. Prevelika birokracija, slaba ekonomija, neriješena nacionalna pitanja, sukob nacionalnog i građanskog koncepta uređenja države, visoko stupanj korupcije samo su neki od problema s kojima se susreće ova zemlja na svom euro-atlantskom putu, a o kojima će biti riječi na najavljenoj tribini.
Tribinu organizira Hrvatska paneuropska unija u suradnji s Hrvatskim kulturnim društvom Napredak i Udrugom bosanskih Hrvata „Prsten“.
Autorska prava na objavljeni sadržaj polaže HKD Napredak. Preuzimanje teksta, fotografija i/ili izjava iz ovog teksta dopušteno je isključivo uz navođenje HKD Napretka-a kao izvora uz direktnu poveznicu na izvorni sadržaj na hkdnapredak.com te uz poštivanje integriteta izvornog sadržaja. Više informacija pronađite u Općim uvjetima korištenja.






